Pro rodiče

Legoland 2018
18.6.2018

V pátek 15. června navštívilo 50 žáků naší školy německý Legoland. Den začal hodně brzo. Vždyť odjezd byl už ve 3 hodiny ráno. Naštěstí se všichni velmi těšili , a tak ani s tímto ranním časem nebyl problém. Po necelých 7 hodinách jízdy je to tu. Park otvírá své brány a nastal den plný her, radosti, atrakcí a taky trochu adrenalinu. Nikdo neví, co si vybrat, kde začít a na co hlavně nezapomenout. Počasí  skvělé a opravdu si to všichni krásně užili. Kéž by tak vyšly i celé prázdniny.

Bleskový sběr
12.6.2018

V úterý 26.6. proběhne "Bleskový sběr".

Zpráva pro rodiče budoucích 6. tříd
11.6.2018

Z důvodu absence vyučujících se úvodní schůzky dne 13.6. nekonají. Pracovní sešity žáci obdrží a zaplatí v září, seznam školních sešitů potřebných k výuce bude vyřešen nejpozději první červencový týden na webových stránkách školy.

Martin Luksík

Pomůcky na šk. r. 2018/19
30.5.2018

Seznam pomůcek pro školní rok 2018/2019 se objeví na stránkách školy začátkem července. Pracovní sešity pro budoucí 6. ročníky budou zakoupeny společně pro všechny žáky.

ZŠ Václava Havla

Výzva pro chemika
28.5.2018

V dubnu se tým žáků naší školy(K.Buncová, K.Karásková, F.Michálek, R. Novák, D. Tůma) zúčastnil soutěže " Výzva pro chemika " pořádané Spolanou Neratovice. Uspěl a postoupil do 2.kola, které proběhne 30.5. na gymnáziu ve Slaném.Všem zúčastněným blahopřejeme a v dalším kole přejeme hodně štěstí.

Ředitelské volno
24.1.2018

Na základě §24 zákona č. 61/2004 Sb. vyhlašuje ředitel školy ve dnech 30. 4., 7. 5. a 8. 6. 2018 ředítelské volno. V těchto dnech nebude v provozu školní jídelna ani školní družina.

Zeměpisná olympiáda
21.1.2018

Výsledky ZO kategorie B (Velikost: 222.99 kB)

Výsledky ZO kategorie C (Velikost: 97.35 kB)

Výsledky zeměpisné olympiády
17.1.2018

Zeměpisná olympiáda C (Velikost: 97.35 kB)

Den dětí

Vloženo: 6.6.2018 | Autor: Kruzicova| Zobrazeno: 62x |
Den dětí jsme v 7.B oslavili s jednodenním předstihem. Vyrazili jsme na zmrzlinu a v rámci třídnické hodiny jsme si vyzkoušeli, jak dobře se navzájem známe. :-)

Semiramis

Vloženo: 6.6.2018 | Autor: Kruzicova| Zobrazeno: 44x |
Ve středu 30. května jsme absolvovali letošní druhý tříhodinový program Semiramis. Oba bloky jsou v tomto roce zaměřené na vztahy v kolektivu a prevenci šikany. Děti se zapojily do několika kolektivních aktivit nebo diskuze, které byly z jejich strany kladně hodnoceny. Jako téma příštího setkání (v prvním pololetí osmé třídy) si třída odhlasovala program se zaměřením na problematiku marihuany s názvem "Je to jenom kytka?"

Planeta Země

Vloženo: 2.6.2018 | Autor: Kruzicova| Zobrazeno: 22x | Upravil: Kruzicova
V úterý 29. května jsme se zúčastnili promítání o Myanmaru. Film se nám velmi líbil. Nejvíce nás zaujalo, jak jel průvodce filmem přes celou zemi za pavoučími ženami. To jsou ženy s tetováním přes celý obličej, které připomíná pavučinu. Dřív se tak ženy tetovaly, aby se potlačila jejich krása, a aby tak odpuzovaly muže. Také bylo zajímavé, jak průvodce hledal po celé džungli třetího největšího hada světa. Jednomyslně jsme si odhlasovali, že další film z tohoto cyklu chceme vidět i příští rok. (Zapsal Honza R.)

Hodina anglické konverzace s Jeffem

Vloženo: 24.5.2018 | Autor: Kruzicova| Zobrazeno: 50x |
Dne 23. května k nám přijela skupinka studentů z Ameriky s učitelem Jeffem, který k nám jezdí každý rok – vždy s jinými studenty. Dnes měl s sebou Paula, Christine a Debbie, se kterými nás čekala hodina anglické konverzace. Na začátku hodiny jsme si zazpívali a zatančili a potom jsme se všem postupně představovali a povídali si v anglickém jazyce. Většině zúčastněných se hodina líbila. (Zapsala Anička T.)

Víkendová akce - Únikovka

Vloženo: 22.5.2018 | Autor: Kruzicova| Zobrazeno: 77x |
V sobotu 12. května jsme vyrazili na naší letošní poslední víkendovou akci. Přečtěte si, jak jí popsaly Kája a Kačka...

Přírodopisná přednáška o krkavcovitých ptácích

Vloženo: 22.5.2018 | Autor: Kruzicova| Zobrazeno: 36x |
Ve čtvrtek 10. května jsme se zúčastnili přednášky o krkavcích. Přednáška byla zajímavá, byla ve vtipné formě. Plusem byly i živé ukázky ptáků a zjistili jsme, jak jsou ptáci chytří a vynalézaví. Všichni jsme se zasmáli, když Viktor, trenér ptáků, "vypnul" vránu. Na přednášce jsme viděli třeba krkavce velkého, havrana polního, vránu šedou, kavku obecnou, sojku obecnou nebo ořešníka kropenatého. (Zapsali Štěpán Š., Max, Tom a Tadeáš)

Barevný den

Vloženo: 1.5.2018 | Autor: Kruzicova| Zobrazeno: 131x |
Pátečním barevným dnem jsme ve škole zakončili týden Země. Jeho součástí byly různé zeměpisné přednášky i školní aktivity spojené s povídáním a úkoly zaměřené na ochranu naší planety.

Zeměpisná přednáška

Vloženo: 1.5.2018 | Autor: Kruzicova| Zobrazeno: 71x |
V pondělí 23.4. jsme se zúčastnili zeměpisné přednášky o Evropě. Tuto přednášku hodnotila naše třída kladně. Během povídání jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o různých zemích v Evropě, např. že ve Švýcarsku spolu během starého zvyku bojují krávy. Majitelé na ně vápnem natírají čísla, aby si je poznali. Dozvěděli jsme se také, že v Holanských zahradách na jaře kvete tisíce růží, ale tahle podívaná trvá jen čtyři týdny. (Zapsali Ondra a Tom.)

Veselé Velikonoce!

Vloženo: 29.3.2018 | Autor: Kruzicova| Zobrazeno: 202x |
Ve středu 28. března jsme se po vzoru anglicky mluvících zemí vydali na lov velikonočních vajíček. Jak celá hodina probíhala, se můžete podívat ve fotogalerii.

Den naruby

Vloženo: 26.3.2018 | Autor: Kruzicova| Zobrazeno: 199x |
V pátek 23. března proběhl na druhém stupni Den naruby. Vyučovací hodiny tentokrát nevedli učitelé, ale sami žáci. Děkuji všem dětem, které měly chuť a odvahu si něco připravit, a pak se se svým programem postavit před celou třídu. Jste skvělí!

Celkem: 32 článků