Vážení rodiče,

v týdnu od 26. 10. do 30. 10. je škola z důvodu prodloužení podzimních prázdnin uzavřena.

V této době neprobíhá ani distanční výuka.

Dne 27. 10. budou třídní vyučující kontaktovat a informovat rodiče žáků, jejichž děti se distanční výuky od 14. – 23. 10. průběžně neúčastní.

V Kralupech nad Vltavou dne 21. 10. 2020

Na základě rozhodnutí KHS ze dne 16. 10. je školní jídelna od 19. 10. uzavřena!!!

Základní informace pro rodiče k průběhu distanční výuky na druhém stupni

Pracujeme podle dohodnutého rozvrhu – pro přímou výuku se škrtá poslední hodina předmětu v týdnu, určené předměty se nevyučují vůbec (Tv, Vv, Pč, Hv, Vo, Vz)

Na nevyučovanou - škrtnutou hodinu mají žáci zadanou práci. Hodina „volna“ slouží k dokončení práce, kterou žáci nezvládli během přímé výuky, k doporučené četbě, samostudiu, k ukázkám z youtube, …

Práci žákům zadáváme vždy na začátku každé vyučované hodiny. Je to i kontrola, že žák je na výuce přítomen.

Část práce vyžadujeme zpětně od žáků během probíhající hodiny. Pokud hodinu „vysíláme“ online, tak není potřeba, s žáky přímo komunikujeme.

V případě problémů během distanční výuky kontaktujte pro technickou podporu přímo
pana Václava Dvořáka na adrese:  vaclav.dvorak@zsrevolucni.cz

Vážení rodiče,

máme za sebou první měsíc výuky v novém školním roce. Celý jsme ho využili k získávání informací o úrovni vědomostí a dovedností žáků

z období distanční výuky, k jejich upevňování a procvičování těch jevů, které dělají žákům největší problémy. Od října již budeme, s přihlédnutím k těmto poznatkům, pokračovat podle ŠVP.

Od září jsme také upravili provoz školy tak, aby co nejvíce odpovídal zpřísněným hygienickým požadavkům na průběh výuky v souvislosti s Covid - 19. Zároveň bylo a je naším cílem výuku v rámci těchto pravidel omezovat co nejméně.

V první fázi jsme proto všechny pedagogy vybavili respirátory FFP2, které jsme pořídili z vlastních zdrojů a průběžně je dále přidělujeme. Dalších 300 kusů těchto respirátorů jsme obdrželi formou daru.

Třídní kolektivy se během dne nepřesouvají. Výjimkou jsou půlené hodiny, hodiny TV a PČ. Nové vyučovací skupiny s pevným obsazením vznikly pouze v rámci paralelních ročníků. Pokračují projekty z výzvy Šablon II, úspěšně proběhla škola v přírodě, pokračuje plavecký výcvik a připravujeme LVK. Ten za zcela jiných podmínek oproti minulým rokům. Úplně jsme zrušili divadelní představení a projekty v KaSSu. Zde by docházelo k velké koncentraci žáků ve vnitřních prostorách.

V případě nutnosti přechodu na distanční výuku budou žáci pracovat podle upraveného rozvrhu. Budeme využívat prostředí MO 365. Žáci mají své účty, znají své přihlašovací údaje a jsou přiřazeni do jednotlivých týmů. Těm, kteří nemají vlastí počítač, zapůjčíme pro potřeby výuky školní tablety. Dohodu o výpůjčce bude podepisovat zákonný zástupce žáka, ten také tablet obdrží a po skončení distanční výuky vrátí. Stále budeme pro Vaše pravidelné informování o průběhu a výsledcích vzdělávání používat Školu On-line. Zde také budeme zákonné zástupce z konkrétních tříd seznamovat s nařízeními KHS o případných opatřeních ze strany hygieny směrem ke škole.

V současné době nesmí probíhat klasické hodiny tělesné výchovy na druhém stupni. Využijeme tento prostor k procvičování a upevňování učiva jiných předmětů

V případě jakýchkoliv Vašich otázek k výuce či nějakých nejasností kontaktujte telefonicky nebo e-mailem příslušného vyučujícího nebo přímo vedení školy. Budeme se snažit na Vaše otázky či připomínky vždy co nejrychleji reagovat.

Pomůcky na školní rok 2020 - 2021

1. stupeň

1. ročník (Velikost: 550.24 kB)

2. ročník (Velikost: 554.7 kB)