EDISON 2019

Vloženo: 12.2.2019 | Zobrazeno: 16151x |

I v letošním roce se u nás uskutečnil projekt Edison. Naši žáci získali od stážistů, tentokrát z Číny, Turecka, Ukrajiny, Brazílie, Indonésie, Azerbajdžánu, Jordánska a Kostariky, mnoho nových a zajímavých informací o zemích, ze kterých k nám přijeli. Studenti představili své rodné země svýma očima, představili tradiční kulturní a společenské zvyky. Pro všechny naše žáky to jistě byla velmi dobrá zkušenost. Rád konstatuji, že zpětně se ke mně dostaly pouze kladné informace s hodnocením letošní práce a přístupu stážistů. Žáci si během týdne procvičili angličtinu a přesvědčili se, že tento jazyk opravdu spojuje lidi celého světa, rozličných kultur a národů. Děti braly během chvíle stážisty jako partnery a kamarády. Počáteční ostych z možných jazykových i kulturních bariér velmi rychle zmizel a na konci se s nimi loučili jako s nejlepšími kamarády.

Za organizační zajištění letošního Edisona chci poděkovat především kolegyním Heleně Silovské a Lucii Čiperové. Velký dík pak patří i Spolku rodičů při ZŠ Václava Havla. Jmenovitě paní Točíkové, Sakalové, Zavoralové, Bergmannové, Horákové, Czechmanové, Karáskové, Růžičkové, Šťastné, Šoltisové, Dymáčkové a dalším, kteří se setkávání zúčastnili a pomáhali zajišťovat bezproblémový průběh.

Vím však, že největší odměnou pro všechny, kteří na letošním projektu participovali, je nadšení a spokojenost dětí.

Vizitky jsme obdrželi od stážistů!!