Postcrossing 2018

Vloženo: 19.3.2018 | Zobrazeno: 13924x |

Postcrossing

S žáky devátých a osmých tříd jsme již druhým rokem zapojeni do celosvětového projektu Postcrossing. Jde o výměnu pohlednic mezi registrovanými uživateli ze všech koutů světa. Žáci ve třídě pracují v malých skupinkách. Jednou za čas si každá skupina vylosuje profil nějakého člověka. Ten si pročte a podle obsahu mu napíše vhodný pohled. Ke každému pohledu je přiřazeno číslo, které adresát po obdržení zadá do systému. Tak máme vždy přehled o tom, kdy a kam naše pohledy dorazily. Žáci sami mají vytvořený profil se základními údaji a koníčky, takže za každý náš odeslaný a zaregistrovaný pohled někdo napíše nám. Všechny příchozí pohledy si ve třídě čteme a místa, ze kterých nám přišly, hledáme na mapě. Vždy si také něco o daných zemích povíme a místa vyobrazená nebo popsaná na pohledu hledáme na internetu a promítáme na interaktivku. Díky pohledům jsme poznali už spoustu zemí i zajímavých lidí. Za ten rok a půl už jich máme pořádnou sbírku!